02191301582 info@irhpentest.ir

بلاگ ساده

نکات امنیتی

Investment Scammers کلاه برداری سیستم رشد

ارسال شده توسط iranhack

به نام هستی بخش دلها

در چند سال اخیر دوستان زیادی را مشاهده کردیم که متاسفانه سرمایه های هنگفتی از دست داده اند در همین جهت تصمیم گرفتیم اطلاع رسانی در مورد سیستم های سود دهی پانزی که با نام اختصاری Growth Investing در حال انجام هست توضیحاتی ارائه دهیم .

سرمایه‌گذاری رشد یک سَبک و راهبرد برای سرمایه‌گذاری است که در آن، بر افزایش سرمایه‌ی یک سرمایه‌گذار تمرکز می‌شود. سرمایه‌گذاران رشد به طور معمول در بازارهایی که احتمال رشد بالایی دارند سرمایه‌گذاری می‌کنند، این بازارها عمدتاً ارزش بازار پایینی دارند و یا سهم‌هایی هستند که انتظار می‌رود نسبت به سهم‌های هم‌تراز خود یا نسبت به کل بازار، درآمد بسیار بیشتر از میانگین داشته باشند.

«سرمایه‌گذاری رشد» (growth investing) به نوعی از سرمایه‌گذاری گفته می‌شود که در آن سرمایه‌گذار یک دارایی، سهام یا کالا را خریداری کرده و به امید افزایش قیمت در بلندمدت، مالکیت خود بر دارایی را تا مدت نسبتاً زیادی حفظ می‌کند. این نوع سرمایه‌گذاری معمولاً باعث رشد یک کسب و کار نوپا می‌شود و متقابلاً با رشد آن کسب و کار، ارزش سهام نیز افزایش یافته و سرمایه‌گذار به سود می‌رسد. در سرمایه‌گذاری رشد، کسب درآمد در بازه‌های زمانی ماهانه یا سالانه مطرح نیست و هدف تنها افزایش قیمت هر واحد سهم یا دارایی در بلندمدت، و سودآوری حاصل از فروش سهم یا دارایی است.

تا به اینجای کار همه چیز خوب است ، دوست عزیزی در چندین سیستم investing سرمایه گذاری کرده بود و ابتدا با 100 دلار با عنوان Starter شروع شده و در ماه اول معادل پول واریزی خود سود دریافت کرده بود در پنل کاربری میزان رشد سود خود را هر روز میبیند و با هزار امید این مبلغ را بیشتر میکند .

حالا که سود ماه اولو برابر با مبلغ واریزی داد بهتره بیشتر سرمایه گذاری کنم تا به پول بیشتری برسم همینجاست که قربانی طعمه کلاه برداران پانزی میشود و پس از واریز مبالغ هنگفت به امید دریافت سود بیشتر دیگر هیچ مبلغی دریافت نخواهد کرد .

 

کاربر با مشاهده مبلغ اولیه واریزی در حساب کاربری خود خاطر جمع هست و با پشتیبانی جهت بررسی عدم واریز سود ارتباط برقرار میکند ، پشتیبانی بهانه پرداخت مالیات و بیمه را می آورد و دوباره هم مبالغی از کاربر دریافت میکند . اما دیگر خبری از دریافت سود و یا سرمایه اولیه نیست و متاسفانه شما قربانی یک سیستم کلاه برداری شده اید ، حالا اگر شرکت کلاه برداری در کشور باشد میتوان با اقدامات قضایی پس از مدت 2 یا 3 سال به پول خود برسید اما اگر سیستم خارج از ایران بود که معمولا همینطور میباشد چه کنیم ؟؟!!!!

با افت شاخص بورس و ضرر های هنگفت در کشور و عدم امید برای سرمایه گذاری داخلی و مشکلات تحریم متاسفانه کاربران به سوی سرمایه گذاری به سیستم های سپرده خارجی روی می آورند و این یک دام بزرگ مخصوصا برای ایرانیان عزیز میباشد ، هدف اینجانب از ارسال این مطلب هشدار برای عزیزانی است که فریب این سیستم ها را خورده اند.

تبلیغات کاذب در شبکه های اجتماعی و افراد نا آگاه یا عمدتا آگاه و کلاه بردار و طمع دریافت سود پول و در اصطلاح با پول ، پول در آوردن شما در در یک دام بزرگ سیستم های کلاه برداری قرار میدهد .

خلاصه کار این سیستم ها بدین صورت است اول در دو یا سه نوبت نظر شما را جلب میکنند بطور مثال شما 100 دلار حساب خود را شارژ میکنید و در ماه اول 100 دلار سود میگیرید ، در صورتی که 100 دلار خود شما را به شما بر میگردانند و عملا شما در پنل اعداد کاذب میبینید و به خیال اینکه این 100 دلار سود حاصل از 100 دلار اول است به فکر سرمایه گذاری بیشتر مبلغ را افزایش میدهید . این روند تا 3 یا 4 نوبت ادامه پیدا میکند تا  سیستم به مبلغ مورد نظر خود نسبت به یک یوزر برسد و در نهایت دیگر پرداختی صورت نخواهد گرفت .

با بررسی برخی از وبسایت های خارجی سرمایه گذاری invest و نفوذ به آنها جهت برگرداندن پول سرقت شده از هم میهنان عزیز متاسفانه به این نتیجه رسیدیم با هیچ سیستم آنلاین سود دهی رو به رو نیستیم و فقط با تعدادی متن و کد نمایشی سرکار داریم .

چندین نمونه از وبسایت های بررسی شده در این حوزه :

https://growthedgeinvest.com
https://highglobefxtraders.com
https://realestatetradeltd.com
https://skytradeinvest.com
https://wisefexinvest.com
https://investfoxcapital.com
https://money360.net
http://investglo.com

بهانه جدید برای عدم پرداخت پول شما تحریم های علیه ایران میباشد ، با بررسی مدیران این سیستم ها به افراد کلاه برداری در کشور های هند و پاکستان تا کانادا و انگلستان و … رسیدیم . اگر نیاز به اقدام قضایی بین المللی هم باشد باز هم باید هزینه کنید و بیشتر افراد حتی با اقدام قضائی حوزه بین المللی نیز باز هم به نتیجه ای نمیرسند .

از کاربران و سرمایه گذاران مالی عزیز خواهشمندیم از فریب خورد از اینگونه سیستم ها به شدت دوری کنند و به دنبال سود دهی و سود آوری در کشور باشین تا حداقل اگر کلاه برداری صورت گرفت بتوانید پیگیری قضایی انجام دهید ، تمام این سیستم ها کلاه برداری بوده و تا زمانی که به میانگین دریافتی مورد نظر از شما برسند چرخه سود دهی برای شما ادامه دار خواهد بود .

امید است با این مطلب بتوانم کمک کوچکی به هم میهنان عزیز کرده باشیم .

بیشتر بخوانید

نکات امنیتی

صفحات ورود مدیر مرز اخطار

ارسال شده توسط iranhack

درود عزیزان

در امنیت لایه 1 نرم افزارهای تحت وب وقتی نفوذگر به اطلاعات ورود به هر صورت دسترسی پیدا میکند نیازمند ورود به پنل مدیریتی برای ارتقای دسترسی و گرفتن شل یا تغییر محتوا میباشد ، اگر صفحات مدیریت در دید عموم باشد هکر با وارد کردن اطلاعات کاربری یا حملات دیکشنری (تکرار پسورد) قادر به ورود به کنترل پنل سیستم میباشد . متاسفانه با توجه به اطلاع رسانی های افرادی همانند ما باز هم برای راحتی کار مدیران و وبسمتران توجهی نمیکنند و باعث رخداد فاجعه میشوند در بررسی های اخیر متاسفانه شاهد باز بودن بسیاری از سایتهای حیاطی کشور بودیم که با وجود اخطار همچنان صفحات ورود باز میباشد .

کارمندانی که توجه ای به نکات امنیتی نمیکنند حتی با سخت ترین پروتکل های امنیتی اهداف دشمن برای به دست آوردن اطلاعات از میهن عزیزمان ایران میباشند .

به طور مثلا فردی رمز خود را بر اساس برند خود گذاشته mysite.com

رمز عبور mysite@123 یا mysite@2022

متاسفانه یا خوشبختانه در سرتاسر اینترنت شاهد چنین پسورد هایی هستیم که اگر صفحه مدیریت باز باشد به راحتی سایت دسترسی میشود .

بیایید آسیب پذیری ها را در نظر بگیریم بطور مثال آسیب پذیری SQL Injection به ما اطلاعات مدیریت را میدهد اما اگر صفحه ورود بسته باشد نفوذگر نمیتواند دسترسی خود را ارتقا دهد .

 

راههای پیشنهادی برای مسدود سازی صفحات لاگین:

 

1 تعریف نمایش صفحه با محدودیت ای پی (ورود و نمایش تنها با یک رنج ای پی)

2 تغییر نام صفحات ورود به نامهای بسیار سخت و غیر قابل شناسایی adminiiiiii334096003099452

3 تعریف OTP شماره همراه پس از ورود اولیه

4 قرار دادن یوزر و پسورد بر روی فولدر از طریق directory authentication

 

بیشتر بخوانید

برنامه های تیم

ابزار بررسی فایل بکاپ Hero Zip Grabber

ارسال شده توسط iranhack

درود عزیزان
امیدوارم حالتون خوب باشه و توی این شرایط سخت اقتصادی و کرونا روحیه خودتونو از دست نداده باشین .

شاید برای شما هم سوال پیش بیاید چطور سایت شما که بر روی سرور اختصاص و از سیستم های مدیریت محتوا قدرتمندی چون وردپرس ، جوملا ، دروپال و فریم ورک های امن استفاده میکنید و بیشتر ملاحظات امنیتی بر روی آن اعمال شده هک می شود !؟

بارها به خطای انسانی در امنیت وبسایت ها اشاره کردم نسل آسیب پذیری های وب با توجه به پیشرفت روز افزون تکنولوژی سخت تر و پیچیده تر میشود اما یک راه حل همیشه هست و هیچ گاه قدیمی نمیشود و آن چیزی نیست جز خطای انسانی ، فراموشی فایل های بک آپ و نرم افزارهای تحت وب !

بطور مثال هکر از یک سرور بطور مستقیم phpmyadmin دارد و یا یک وب شل از سرور گرفته است فقط کافی است از سایت شما یک فایل بکاپ شناسایی کند. و به اطلاعات دیتابیس دسترسی پیدا کند .

شما چطور نرم افزار تحت وب خود را بر روی سایت آپلود میکنید ؟ قطعا با یک فایل فشرده ولی آیا برای حذف فایل فشرده که حاوی نرم افزار تحت وب ، پوسته و اطلاعات کانفیگ است اقدام میکنید ؟ در 70 % مواقع وب مستر ها فراموش میکنند و یا اصلا به آن اعتنایی نمیکنند همین عمل باعث به خطر افتادن امنیت سایت و سرور و تمام مشتری ها میشود .

ما ابزاری طراحی کرده ایم که بر روی تمامی سایتهای روی سرور فایل های بکاپ را شناسایی میکند و در 98% مواقع داخل فایل های ZIP اطلاعات اتصال به دیتابیس همانند یوزر و پسورد دیتابیس ذخیره شده است ، درنهایت با بدست آوردن این اطلاعات به دیتابیس متصل شوید و کنترل کامل پایگاه داده یوزر مورد نظر را در دست بگیرید .

در این ابزار معیار شناسایی فایل ها Response 200 صفحات نیست زیرا اگر صفحه ها ریدارکت بشوند بر روی 404 یا 403 دریافت درخواست 200 عملا False Positive میباشد . ما بر اساس دانلود فایل درخواست ها را ثبت میکنیم و 100% از وجود فایل مطمئن میشویم پس با خیال راحت لیست سایتهای سرور را بدهید منتظر بمانید و تمام بکاپ های بر روی سرور را دریافت کنید  .

برنامه شامل یک لیست تکمیلی از بکاپ نیم های احتمالی بر روی سرور ها میباشد که خود شما نیز میتوانید آن را آپدیت کنید ، نسخه ابتدایی این ابزار بطور رایگان در خدمت شما عزیزان قرار میگیرد و نسخه VIP که قابلیت اضافه کردن پروکسی و بای پس فایروال سرور را دارد بزودی آماده میشود در نظر داشته باشید برای سهولت در کار در برنامه بخشی با نام Sleep Time قرار گرفته که ترید های زمانی را میتوانید برای ارسال درخواست ها به سمت سرور تنظیم کنید .

ویژگی های اصلی برنامه :

شناسایی بکاپ ها بر روی اهداف بصورت جستجوی تکی
شناسایی بکاپ ها بر روی اهداف بصورت جستجوی لیستی
امکان تنظیم سرعت ارسال درخواست به سرور
امکان ویرایش لیست منابع بررسی
امکان اضافه کردن کاراکتر های خاص
ایجاد لیست اختصاصی از هدف بطور اتوماتیک بطور مثال اگر سایت بصورت site-test.com اضافه شود site.zip , test.zip , site-test.zip , site-test.com.zip و…. به لیست بررسی اضافه میشود .
قابلیت خروجی گرفتن از لیست های دریافتی
قابلیت کپی لینک بکاپ شناسایی شده تنها با یک کلیک

نمایی از برنامه

 

خطای انسانی در فراموشی حذف فایل های بکاپ و سیستم مدیریت محتوا ، این امکان را به شما میدهد از سخت ترین تارگت ها دسترسی بگیرید ، با به دست آوردن یوزر و پسورد دیتابیس تنها یک قدم تا دسترسی فاصله دارید آن هم داشتن دسترسی به پایگاه داده برای ورود است در برخی سرور ها PHPMYADMIN بطور مستقیم برای شما باز میشود ولی در برخی دیگه همانند CPANEL نیازمند یک دسترسی از سرور هستیم که معمولا بر روی سرور های اشتراکی حداقل یک سایت آسیب پذیر برای گرفتن دسترسی وجود دارد و میتوانید پس از دسترسی به هر دیتابیسی که نرم افزار شناسایی کند متصل شوید .

در حوزه برنامه نویسی امنیتی مدتها فعال نبوده ایم پس اگر مشکلی در برنامه رویت شد در همین تاپیک اطلاع دهید تا رفع شود همچنین منتظر برنامه های دیگر گروه نیز باشید .

ویدئو آموزشی این برنامه بزودی خدمت عزیزان قرار خواهد گرفت .

جهت دانلود برنامه میتوانید از لینک زیر دریافت کنید.

دانلود نسخه 1 (برای اجرا به آخرین نسخه جاوا نیاز دارید)

لینک virustotal

از انجایی که برنامه امنیتی میباشد تعداد محدودی از آنتی ویروس ها بر روی آن حساس میباشند ، این برنامه با جاوا طراحی شده است و بدون هیچ مشکلی در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت .

سایتهای خود و دوستانتان را با این ابزار بررسی کنید و در صورت وجود فایل بکاپ به انها اطلاع دهید تا فایل ها را حذف کنند و از خطر حملات هکرها در امان باشید .
بر روی سرور های اختصاصی کشور های معاند بررسی انجام دهید خواهید دید به چه سرعت بکاپ های حاوی اطلاعات دیتابیس را دریافت میکنید.

 

نام این برنامه و پوسته اصلی به یاد سردار دل ها طراحی گردیده است (برای شادی روح حاج قاسم سلیمانی صلواتی ختم کنید)

بیشتر بخوانید

نکات امنیتی

آپلودرها محدوده خطر

ارسال شده توسط iranhack

سلام دوستان گرامی

در اولین مطلب وبلاگ اشاره ای به حملات FILE UPLOAD داریم .

معمولا در حال حاضر کمتر وبسایتی را مشاهده میکنید که آپلودر کاربر محور نداشته باشد این آپلودر ها بیشتر برای تنظیم تصویر آواتار ، ارسال مدارک و…. میباشد متاسفانه بیشتر سیستم های مدیریت محتوا خصوصی دارای این آسیب پذیری خطرناک میباشند ، زمانی که هکر بتواند مسیر فایل آپلود شده و یا تصویر آپلود شده را مشاهده کند برای بای پس آپلودر و انتقال فایل مخرب (وب شل) اقدام مینماید و در صورت بای پس آپلودر به سرعت از سایت دسترسی کامل میگرد و میتواند تمام فایل ها و اطلاعات دیتابیس را در اختیار بگیرد . بیش از 60% دیتابیس های هک شده و پابلیک شده از طریق همین آسیب پذیری مورد ضربه قرار میگیرند .

راه حل چیست ؟

 

آپلودرهای نا امن
آپلودرهای نا امن

برنامه نویس محترم رعایت نکات زیر در استفاده از آپلودر در سایت بسیار حیاطی میباشد :

1 – فیلتر extension یا همان فایل تایپ ارسالی (در دو مرحله ارسال و ارسال هدر به سمت وب سرور)

2 – تغییر نام فایل ها پس از بارگذاری به صورت رندوم

3 – تغییر پسوند فایل پس از بارگذاری

4 – بررسی محتوای هدر فایل ارسالی

5 – عدم نمایش مسیر ذخیره سازی در صورت امکان

6 – ذخیره سازی فایل ها در یک سرور دیگر

7 – محدود کردن دسترسی به دایرکتوری ذخیره فایل ها

8 – تنظیمات سرور برای عدم اجرای extension های خطرناک مانند .php3 .php.jpg .jpg.php و ….

9 – تنظیمات سرور برای فیلتر محتوای فایل های اجرایی و مسدود سازی اجرای فانشن های خطرناک

 

متاسفانه در سالهای گذشته شاهد حمله هکر ها ، نفوذ و انتشار اطلاعات مهمی بودیم که بیشتر از طریق همین آسیب پذیری حمله رخ داده هست .

برنامه نویس عزیز پایه های امنیت مردم کشور در دستان توست به نکات امنیتی توجه کن .

 

با تشکر از زمان شما عزیزان منتظر مقالات دیگر باشید .

به امید فضای سایبری امن ایران جان

بیشتر بخوانید

ما شبانه روز به جدیدترین آسیب پذیری ها و متود ها دسترسی داریم تا بتوانیم بهترین سرویس امنیتی را به شما هدیه کنیم

به تالار های گفتگو امنیت بپیوندید